Domy szkieletowe całoroczne

Domy szkieletowe całoroczne

Domy szkieletowe całoroczne inaczej zwane kanadyjskimi, to domy, które buduje się z drewna, a ich konstrukcja oparta jest na szkielecie. Zdecydowanym plusem budowy takich domów jest fakt, że można je budować przez cały rok (nawet zimą), ponieważ nie ma tak zwanych prac mokrych. Budowa takiego domu jest bardzo szybko i tańsza od typowych domów budowanych z cegieł.
Warto jednak zastanowić się nad tym, jak długo taki dom nam posłuży i czy mieszkając w nim nie wydamy zbyt wiele pieniędzy na jego ogrzewanie. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego więc decyzja o budowie takiego właśnie domu musi być bardzo dobrze przemyślana.
Tradycyjny dom zbudowany jest z cegieł i bardzo często jest on ocieplony. Pytanie, czy dom zbudowany z desek również można ocieplić i czy nie będzie to w żaden sposób zagrażało długotrwałemu użytkowaniu takiego domu. Domy szkieletowe całoroczne to na pewno idealne rozwiązanie dla osób, które mają bardzo ograniczony budżet na budowę domu i dla tych, którym bardzo zależy na czasie. Domy szkieletowe całoroczne znalazły swoich zwolenników w Kanadzie, dlatego też nazywane są domami kanadyjskimi. Trzeba bardzo dobrze przemyśleć, czy w polskim klimacie znajdą one swoje zastosowanie na lata.

About the author /


Related Articles