Jak rozpoznać nieuczciwą firmę przeprowadzkową

Polski rynek usług przeprowadzkowych kwitnie od 1989 roku, kiedy to Polska w wyniku przemian społeczno gospodarczych przeszła z gospodarki centralnie planowanej na gospodarkę rynkową.

Jednak nie wszystkie firmy przeprowadzkowe możemy zaliczyć do firm profesjonalnych, na rynku ciągle występują przedsiębiorstwa zatrudniające niewykwalifikowanych pracowników, które nie posiadają niezbędnych narzędzi umożliwiających realizację przeprowadzek, firmy te oferują często pozornie niskie stawki za wykonanie usługi, ponieważ w trakcie jej realizacji podnoszą ceny.
Przeprowadzka to ogromne wyzwanie, warto więc wybrać do jej realizacji prawdziwych profesjonalistów.

Przeprowadzki ŁódźOto kilka praktycznych porad pozwalających szybko rozpoznać nieuczciwą firmę przeprowadzko-wą:

– Jeśli szukając firmy przeprowadzkowej korzystamy z Internetu, zazwyczaj wpisujemy w wyszukiwarce internetowej hasło przeprowadzki i nazwę swojej miejscowości Np. przeprowadzki Łódź w wynikach wyszukiwarki ukazuje nam się kilkanaście stron firm przeprowadzkowych. Wchodząc na stronę możemy z łatwością oceni czy jest ona zrobiona w sposób profesjonalny, czy firma posiada swoje unikalne logo, oraz czy na stronie znajduje się mapka gogle z lokalizacją firmy.

Nieuczciwe firmy przeprowadzkowe zazwyczaj posiadają mało profesjonalne strony, stworzone przy użycia najprostszego języka HTML. Koszt stworzenia takiej witryny kształtuje się w granicach od 100zł do 200zł, dlatego nawet nieuczciwa firma przeprowadzkowa może sobie na to pozwolić. Na takiej witrynie nie znajdziemy żadnego unikalnego znaku firmowego ani sloganu reklamowego, ponieważ właściciele tych firm zwykle nie mają pojęcia o wizerunku w Internecie. Ponadto firmy te w zakładce galeria na stronie internetowej umieszczają jedynie zdjęcie samochodu dostawczego wraz z właścicielem firmy, przedsiębiorstwa te nie zatrudniają jakichkolwiek pracowników, więc nie mogą umieścić ich zdjęć w galerii na stronie internetowej.

-Nieuczciwe firmy przeprowadzkowe często rozpoczynają swój pierwszy kontakt z klientami od oszustwa polegającego na umieszczaniu w opisie strony haseł typu „profesjonalne przeprowadzki w Łodzi od 59zł za godzinę”. Jeśli wejdziemy na ich stronę internetową od razu możemy przeczytać, że stawka 59zł za godzinę obejmuje jedynie wynajęcie małej furgonetki z kierowca, który układa na samochodzie, jeśli natomiast chcielibyśmy wynająć ekipę przeprowadzkową, która zniesie i wniesie meble koszt takiej usługi wynosi 89zł. Należy pamiętać, że jeśli firma przeprowadzkowa rozpoczyna relację ze swoimi klientami od takich nieuczciwych zachowań, to później może być już tylko gorzej.

– Pierwszy kontakt z firmą przeprowadzko-wą również może nam wiele powiedzieć, jeśli dzwoniąc do firmy osoba odbierająca słuchawkę mówi ?Halo? wówczas nie wiemy czy dodzwoniliśmy się do firmy zajmującej się przeprowadzkami czy pomyliliśmy numer. Dlaczego wiec właściciele nieuczciwych firm przeprowadzkowych odbierają telefony w ten sposób? Głównie dlatego, że firmy te zajmują się nie tylko przeprowadzkami, ale również transportem, odśnieżaniem mebli, sprzątaniem i remontami, więc właściciel odbierający telefon nie może powiedzieć do słuchawki „przeprowadzki w czym mogę pomóc”, ponieważ nie wie w jakim celu dzwoni do niego klient.

About the author /


Related Articles