Łóżka z pojemnikiem – wady i zalety

Łóżka z pojemnikiem, mimo upływu lat, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są to praktyczne meble, dzięki którym można w prosty sposób zyskać dodatkowe miejsce na pościel, koce, a nawet ubrania i różne domowe przedmioty. Takie łóżko można ulokować w salonie, sypialni i pokoju młodzieżowym, a poza funkcjonalnością mają też niebanalny design.

Jakie są wady i zalety łóżek z pojemnikiem? Na to pytanie odpowiedzi jest wiele, dlatego warto je poznać, zanim zdecydujemy się na kupno takiego modelu. Poza kwestiami takimi jak cena czy wielkość, trzeba wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych elementów.

Praktyczny pojemnik, czyli zmieścisz tu wszystko

Największą zaletą łóżek z pojemnikiem jest… no właśnie! – pojemnik. To właśnie dzięki niemu można w prosty sposób utrzymać w domu porządek, nawet jeśli do dyspozycji mamy niewielki metraż, a nasz salon pełni zarazem funkcję sypialni. Im większy pojemnik, tym więcej przedmiotów możemy w nim umieścić, odciążając domowe pawlacze i szafę.

Nowoczesne modele mają wbudowany system kółek, który ułatwia wysuwanie szuflady lub pojemnika, dzięki czemu można szybko i sprawnie rozłożyć łóżko lub wyjąć niezbędne rzeczy. Przeciwnicy pojemnika na pościel są zdania, że taki dodatek jest mało estetyczny, jednak to nieprawda, a współczesne łóżka mają schowki świetnie wkomponowane w całość.

Wady łóżka z pojemnikiem

Wysuwamy pojemnik na pościel jest dobry pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednią ilością miejsca w sypialni albo salonie. W przeciwnym razie możemy mieć problem z jego wysunięciem, zarysować ścianę lub sąsiadujące z łóżkiem meble.

Wadą pojemnika są też nieprzyjemne dźwięki, które z czasem mogą się pojawić. Wysłużone zawiasy mogą skrzypieć, a podczas zmiany pozycji osoby leżącej z głębi meble wydobywa się nieprzyjemny dźwięk, co utrudnia sen. Pojemnik na pościel ma też często poważną wadę, jaką jest niewłaściwy system wentylacji, co sprawia, że przechowywane tam materiały tracą swoją świeżość i trzeba je częściej prać.

About the author /


Related Articles