Podstawa pracy na wysokości – rusztowania

Podstawa pracy na wysokości – rusztowania

W dobie intensywnego rozwoju i inwestycji budowlanych trwających w Polsce, coraz częstszym widokiem są rożnego rodzaju rusztowania budowlane, które umożliwiają zespołom zajmującym się renowacją budynków pracę na wysokości. Rusztowania są także kluczowe do zapewnienia robotnikom bezpieczeństwa i wygody pracy, a wybranie odpowiedniego typu jest kluczowe dla powodzenia naszego projektu.
Często spotykanym typem są rusztowania aluminiowe, ku którym skłania się wiele firm budowlanych ze względu na ich lekkość, łatwość we wznoszeniu konstrukcji i demontowaniu jej, a także wygodę w transporcie.
Popularne są także rusztowania ramowe – pamiętajmy, że również mogą być one wykonane z aluminium – które również są bardzo wygodne przy ustawianiu i ze względu na system wsporników i dźwigarów są bardzo wygodne, kiedy potrzebne jest wzniesienie rusztowania przy budynku o nieregularnych kształtach, jak wiele budynków biurowych czy modnych apartamentowców. Połączenie kilku rodzajów rusztowań, jak rusztowania aluminiowe i metalowe, jest nazywane rusztowaniem systemowym.

About the author /


Related Articles