Rolety termoizolacyjne opinie

Wygodne rolety termoizolacyjne

Rolety są licznie stosowane nie tylko w domach, ale i w biurach czy urzędach. Są one nieodzownym elementem, który powinien być montowany na każdych oknach. Specjalne rolety tzw. termoizolacyjne są troszkę inaczej skonstruowane od tych zwykłych. Zwykłe będą robione ze zwykłych materiałów bardziej lub mniej przepuszczalnych promienie słoneczne. Rolety termoizolacyjne mają dodatkową warstwę tkaniny termicznej, która daje możliwość odbijania światła prawie w stu procentach. Zapobiega to nagrzewaniu się rolety i pomieszczenia.
Rolety termoizolacyjne opinie mogą bardzo interesować. Czy w praktyce to rozwiązanie się sprawdza? Czy faktycznie ograniczają skutecznie nagrzewanie pomieszczeń?
Odpowiedź jest jedna. tak. Rolety termoizolacyjne zaciemniają i izolują od źródła światła słonecznego. Wiadomo, że jak żar wlewa się przez uchylone okna do mieszkania to będzie gorąco. Jednak zamykając okna i spuszczając rolety termoizolacyjne światło nie dostaje się do pomieszczenia. Odbijające promienie nie nagrzewają rolety. Brak promieni nie powoduje nagrzewania powietrza i mebli w pomieszczeniu. Dzięki temu temperatura zawsze będzie o nawet kilka stopni niższa niż w pokoju zwykle nasłonecznionym. Dodatkowe zastosowanie lekkiego wiatraka może dać już odczuwalną ulgę.

About the author /


Related Articles