Styl indyjski

Wystrój orientalny nadaje się do dużych, przestronnych sypialni, gdyż można w nich wyeksponować niektóre elementy wystroju i pokazać ich wspaniałość.

Podstawą sypialni jest łóżko indyjskie odznaczające się prostą formą i jakością. Wykonane jest najczęściej z litego drewna mahoniowego, wenge lub palisandrowego. Posiada przepiękne zdobienia i unikalne wzory, co nadaje mu niepowtarzalny charakter. Stylowe łóżka bardzo korzystnie wyglądają, gdy pokrywa się je kilkoma warstwami lakieru półmatowego. Lakierowanie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od woskowania, ponieważ łóżko ma duży charakter użytkowy i łatwiej jest utrzymać je w czystości i ochronić jego egzotyczne drewno, decydując się na pierwszą opcję. W stylu indyjskim spotykany jest także wariant, gdzie cała rama wykonana jest z pełnego drewna, a z przodu i z tyłu znajdują się dodatkowo elementy metalowe. Materac umieszczamy w drewnianym stelażu znajdującym się na spodzie.

Kiedy zakupimy już łóżko w stylu indyjskim, powinniśmy dodać do wnętrza kolejne elementy nawiązujące do klimatu dalekiego wschodu. Najlepiej jest zakupić pełny zestaw mebli do sypialni indyjskiej. Składa się on z m.in. szafy, stolika nocnego, etnicznego kufra, fotela, efektownej toaletki itd. Popularnym uzupełnieniem są też ciężkie zasłony i bogato zdobione poduszki.

Sypialnia inspirowana Indiami jest polem do popisu dla naszej wyobraźni. Nie musimy obawiać się nietrafnych połączeń kolorystycznych, możemy zaryzykować i osiągnąć zdumiewający efekt końcowy.

About the author /


Related Articles