Styl nowoczesny

A może by tak postawić na minimalizm, nowoczesną technologię i materiały? Może by tak wykreować w ten sposób otwartą przestrzeń i ograniczyć wszelkie podziały? Oszczędność formy jest w tym wypadku niezwykłą zaletą, gdyż wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym zachwycają swoją prostotą. Jedną z najważniejszych zasad jest dążenie do otwartej przestrzeni. Poszczególne części pomieszczeń wyodrębnia się poprzez oświetlenie, różnorodność materiałów, a także zróżnicowanie kolorów ścian i podłóg.
Tradycyjne ściany zastępowane są przez rozsuwane drzwi z matowego szkła lub okna działowe. Jasne drewno często łączy się ze stalowymi elementami. Ponadto wykorzystuje się takie materiały jak: stal chromowana, nierdzewna, malowana, tworzywa sztuczne. Wzornictwo jest tutaj bardzo stylowe i ascetyczne. Dodatkowo należy pamiętać o niewielkiej ilości sprzętów.
Jedną z odmian stylu nowoczesnego jest high – tech. Kolorystyka jest tutaj chłodna, a wystrój bardzo surowy: klimat nowoczesnego laboratorium lub wnętrz industrialnych. Najczęściej stosuje się tu tworzywa sztuczne, szkło oraz metal. Specyficzne, techniczne oświetlenie idealnie synchronizuje z chłodem wnętrza. Nie zabraknie tu świateł niebieskich czy fioletowych.
Nie trzeba jednak decydować się na chłodny wystrój – styl nowoczesny może posiadać także akcenty oranżu, czerwieni i brązu, które z pewnością nadadzą wnętrzu przytulnego wyrazu. Jest to tzw. Ciepły styl nowoczesny, który charakteryzuje się zastosowaniem kontrastowych barw i drewna na meblach i elementach wykończeniowych.
W tym stylu odnajdzie się niemal każdy. Jest on niezwykle uniwersalny, a także daje spore możliwości. W ostatnich czasach stał się bardzo popularny, dlatego może okazać się idealny także dla Was.

About the author /


Related Articles