Styl rustykalny

Przypomina styl wiejski, cechuje się niezwykłą prostotą połączoną z nowoczesnym designem. Różnorodne techniki aranżacji pozwalają na wystylizowanie pomieszczeń tak, że wyglądają na starsze niż w rzeczywistości. Styl ten wprowadza do domu sielankowy, ciepły nastrój.

Charakterystyczna jest tutaj dominacja niewielkich, prostych mebli, modyfikowanych tak, by były w nich widoczne pojedyncze załamania i sęki. Drewno pozostaje najczęściej w naturalnym kolorze. Z wnętrzem idealnie synchronizują koronki, firanki i obrusy. Warto także pomyśleć o piecu kaflowym w kuchni czy kominku w salonie.

Paleta barw jest ciepła; pastelowe kolory ścian, barwy gliny i węgla, drewniana podłoga z połyskiem, w której odbijają się stropy zdobiące sufit, elementy wikliny, bawełny i lnu. Mile widziane są rośliny, które dodadzą wnętrzu jeszcze więcej naturalności.

Styl ten najbardziej sprawdza się na dużej przestrzeni, świetnie łączy się z nowoczesnością, gdyż ich wspólną cechą jest minimalne zdobnictwo. Tworzy atmosferę sprzed kilkudziesięciu lat i gwarantuje dobre samopoczucie szczególnie u osób tęskniących za typowym, wiejskim klimatem.

About the author /


Related Articles