Sypialnia w stylu glamour

Dobrze czasem pozwolić sobie na odrobinę luksusu. Tę możliwość daje nam urządzenie naszej sypialni w stylu glamour – czyli pełnej przepychu, błyszczących dodatków ze srebrnym lub złotym połyskiem czy wzorzystych tkanin i szykownych mebli. Wszystkie elementy posiadają blichtr, jednak niewiele mają wspólnego z antykami czy nobliwością minionych epok.
W stylu glamour bardzo ważną rolę odgrywa kolor. Jeśli chcemy, by nasza sypialnia była zmysłowa, warto pomyśleć o palecie róży, czerwieni i fioletów. Innym rozwiązaniem jest wyklejenie ścian tapetą ze wzorami, które przywodzą na myśl królewski dwór. Warto zestawiać ze sobą kolory kontrastowe i to nie tylko na ścianach. Kontrasty są tu często spotykane zarówno w barwach, jak i fakturach czy kształtach.
Wszelkie formy są proste, geometryczne i nowoczesne. Zestawia się je z bogato rzeźbionymi, wytwornymi meblami i dodatkami stylizowanymi na minione epoki. Panuje tu idea zaskakującego łączenia prostoty z ozdobnością. Bardzo ważnym elementem jest duże, jasne, ascetyczne i okazałe łoże z miękkim zagłówkiem. Stawiamy obok niego geometryczną lampę, proste krzesło czy szafkę nocną. Powinniśmy unikać większej ilości mebli, by nie przesadzić. W oknach zawieszamy firany w intensywnym kolorze zbliżonym do koloru ścian. Nie możemy także zapomnieć o lustrach – dużych tafli nie tylko na drzwiach szafy, ale też na innych meblach, drzwiach czy po prostu ścianach. Na suficie montujemy lampę zdobioną sznurami z kryształowych paciorków. Detalem, który dopełni całość, jest kwiat orchidei.
Taka sypialnia z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym otaczać się luksusem i ceniącym elegancję. Nocleg w takiej sypialni będzie niczym noc w królewskim pałacu.

About the author /


Related Articles