Sypialnia z Afryką w tle

Inspiracje innymi kulturami są wszechobecne. Osobom kochającym niekonwencjonalne rozwiązania adresuje się meble w stylu afrykańskim, by podjęli oni wyzwanie i spróbowali uchwycić w swojej sypialni autentyczny, afrykański klimat.

Wszystko opiera się głównie o kolory natury, takie jak: biel, oliwka, żółć, beż, brąz czy czerń. Szafki, komody, stoły i krzesła są piękne, stylowe, wykonane z egzotycznych gatunków drzew, utrzymane w ciemnej kolorystyce. Cechują się one niesamowitą trwałością, ponadczasową elegancją, prostotą i funkcjonalnością. Powinniśmy zrobić miejsce także dla niegdyś niezwykle modnej toaletki. Można także wprowadzić do naszej sypialni oryginalny parawan. Ze względu na to, że meble afrykańskie są ciemne, warto je nieco rozjaśnić za pomocą jasnych narzut lub koców o motywach roślinnych i zwierzęcych. Meble kontrastują z jasną podłogą. Możemy na niej położyć np. wykładzinę w kolorze wypalonego piasku. Na ścianach warto powiesić obrazy przedstawiające safari. Wnętrze nabierze większej autentyczności, jeśli nad wezgłowiem łóżka umiejscowimy chustę noszoną przez kobiety w Afryce. Będzie ona doskonałym elementem ozdobnym, współgrającym np. z ozdobnymi świeczkami stojącymi na stolikach. Kolejnym dodatkiem są wspaniałe poduszki ozdabiające łóżko utrzymane w jednolitej gamie kolorystycznej.

Sypialnia z Afryką w tle jest nowoczesnym, oryginalnym i zarazem przytulnym miejscem ze względu na ciepłą paletę barw, która kojarzy się z egzotyczną plażą.

About the author /


Related Articles