Usytuowanie szamba

Usytuowanie szamba

Można śmiało stwierdzić, że mają coraz mniejszy udział w budownictwie, gdyż skanalizowanie naszego kraju dociera do coraz większej liczby miasteczek i wsi. Jednak nadal mają jeszcze zastosowanie beczkowozy i jest to w niektórych regionach widoczne, a co za tym idzie, szamba betonowe ciągle stanowią jakąś cząstkę przydomowej infrastruktury.
Ogólnie podchodząc do tematu, jest to dosyć problematyczne, szczególnie wówczas, gdy z szamba wydostają się niepożądane zapachy albo zamówiona wywózka nieczystości nie przybywa w po i zaczyna się z dołu wydostawać także i woda, ale są to okoliczności, na które zazwyczaj wpływy nie mamy. Możemy jedynie wystąpienie takiej okoliczności zminimalizować.
Przede wszystkim montując gotowe szambo, czy też budując je samodzielnie, powinniśmy zdecydowanie unikać sytuowania go niżej od poziomu podwórka, gdyż wówczas wszelkie opady atmosferyczne będą spływały w jego kierunku. Po drugie zaś, pokrywa szamba musi być szczelna i zabezpieczona przed napływającą wodą. Najlepiej, jeżeli będzie dodatkowo obramowana.

About the author /


Related Articles