Według feng shui

Niewiele osób orientuje się, o co tak naprawdę w tym chodzi. Feng shui (po chińsku wiatr i woda) określa jakość otaczającej nas przestrzeni i pomaga kształtować ją tak, by była dla nas przyjazna. O jakich podstawowych zasadach powinniśmy pamiętać przy aranżacji naszej sypialni?

Sypialnia powinna być odzwierciedleniem naszej osobowości i najbardziej prywatnym pokojem w całym domu. Tu ważne role odgrywają harmonia i ergonomia. Podstawą jest wygodne łóżko, najlepiej jeśli wykonane zostało z drewna. Bardzo ważny jest komfort domowników, dlatego dostęp do łóżka powinien być łatwy, co nie jest możliwe, jeśli mebel stoi jednym bokiem przy ścianie, a śpią w nim dwie osoby. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia zagłówek, a wypoczynkowi sprzyjają elementy dające wrażenie przytulności. Należy więc zadbać o to, by w naszej sypialni znalazła się masa poduszek, miła w dotyku narzuta, miękko układające się zasłony i miękka wykładzina. Warto zastanowić się nad dwoma dywanikami, ulokowanymi po obu stronach łóżka. Takie rozmieszczenie w feng shui jest symbolem partnerstwa. Ponadto należy zadbać o to, by zaraz po przebudzeniu zobaczyć coś, co ucieszy nasze oczy, gdyż wprawi nas to w dobry nastrój. Jeśli za naszym oknem nie ma pięknego krajobrazu tylko np. brudna, szara ulica możemy po prostu powiesić jakiś obraz czy zdjęcie. Ważne by było to coś, co wywołuje w nas przyjemne odczucia.

Odpowiednia aranżacja naszej sypialni jest bardzo ważna, ponieważ jeśli w pomieszczeniu, w którym sypiamy, ogarnia nas spokój i wypoczywamy po męczącym dniu, efekty są widoczne we wszystkich innych sferach naszego życia.

About the author /


Related Articles